رباط کریم ، میدان شهید بهشتی ، بلوار رسول اکرم ،بعد از زیرگذر ، سمت چپ پارسیس
Search
رنگ های تاثیر گذار در دکوراسیون اتاق خواب

رنگ های تاثیر گذار در دکوراسیون اتاق خواب

بیدار شدن در صبح زود و رها کردن تخت خواب نرم و گرم همیشه خوشایند نیست, اما اگر دکوراسیون و رنگ های به کار رفته در آن در اتاق‌خواب انرژی دهنده باشند این کار, می‌تواند بسیار آسان‌تر شود. از آنجا که رنگ‌ها و نور تاثیر زیادی بر بدن و روح ما دارند, هیچ جایی برای بحث در مورد مزایای داشتن اتاق‌خواب رنگی وجود ندارد. رنگ‌ها معنا و کیفیت را به فضا می‌دهند و تا حد زیادی احساس و حالتی را که محیط به ما منتقل می‌کند مشخص می‌کنند. در ادامه, استفاده از رنگ‌های رنگ های تاثیر گذار در دکوراسیون اتاق خواب را بررسی خواهیم کرد.

فهرست مطالب
رنگ های تاثیر گذار
رنگ های تاثیر گذار

شما برای مشاهده انواع سرویس خواب های نوزاد ، سرویس خواب های نوجوان ،‌ سرویس خواب های بزرگسالان که از با کیفیت ترین محصولات پارسیس چوب است روی لینک مورد نظر کلیک کنید و باید توجه داشته باشید که قیمت سرویس خواب های پارسیس چوب قیمت کارخانه میباشد به همراه دو سال گارانتی شرکتی

رنگ های تاثیر گذار برای دکوراسیون اتاق خواب

زرد  خردلی

رنگ زرد  خردلی، اتاق‌خواب شما را به یک فضای منحصر به فرد تبدیل می‌کند و به آن نور و انرژی می‌دهد. استفاده از رنگ زرد در کنار رنگ خنثی مانند سفید یا خاکستری آن را به عنوان نقطه کانونی تزیین اتاق‌خواب شما می‌سازد. زرد خردلی که طیف قوی‌تری از زرد است، به دکوراسیون گرما می دهد ، بدون اینکه بیش از حد روشن و آزاردهنده باشد. در بسیاری از موارد می‌توان به عنوان یک رنگ خنثی مانند بژ و کرم  در کنار زرد خردلی استفاده کرد. اگر دوست دارید اتاق شما رنگ گرمای مناسبی داشته باشد در عین حال بیش از روشن نباشد رنگ زرد خردلی بهترین انتخاب برای شما است. .

سبز جنگلی

سبز جنگل یا سبز تیره یک رنگ تسکین‌دهنده و باشکوه است. با انتخاب رنگ سبز جنگلی برای دکوراسیون اتاق‌خواب خود، احساس خواهید کرید که در قلب طبیعت هستید. هم چنین رنگ قوی و موثر سبز جنگلی، فضایی پر انرژی برای شما فراهم خواهد کرد. نکته مثبت دیگر استفاده از این رنگ، سازگاری آن با بسیاری از رنگ‌ها است.

رنگ سبز آبی

این طیف رنگ آبی هم شیک و یادآور طبیعت است، زیرا نشانه‌هایی از سبز در همه جا وجود دارد. این رنگ یکی از رنگ‌های عمیق است و در عین حال که قوی بودن را نشان می دهد ، به دکوراسیون اتاق‌خواب شما کمک می‌کند. رنگ سبز آبی به شدت با اثاثیه چوبی تیره رنگ و سایر رنگ ها همانند رنگ هلویی و دیگر رنگ‌های نرم صورتی سازگار است. برای افزایش تاثیر این رنگ دراماتیک می‌توانید از وسایل طلا و برنز در طراحس دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید. سبز آبی یکی از رنگ‌هایی است که مختص یک گروه سنی خاص یا جنسیت نیست، و در نتیجه شما هیچ محدودیتی برای استفاده از این رنگ خاص در دکوراسیون اتاق‌خواب‌های خانه خود ندارید.

بنفش تیره یا روشن

هیچ رنگی نمی‌تواند به اندازه بنفش سبب ایجاد جلال و شکوه در طراحی دکوراسیون اتاق خواب شما  شود. بنفش، همراه با رنگ‌های  نود، یک ترکیب شگفت‌انگیز در چرخ رنگ طبیعی در کنارچوب تیره و همچنین لوازم فلزی ایجاد می‌کند. بنفش تیره یک رنگ غنی است و بنابراین دکوراسیون شما را از تیره شدن و بی‌حس شدن حفظ می‌کند و اثر اغوا کننده به آن می‌دهد.

رنگ سفید

رنگ سفید یک رنگ کلاسیک و آرامش‌بخش برای تزیین اتاق‌خواب است که می‌تواند فضا را بزرگ‌تر کند. استفاده از سفید به معنی ترک رنگ‌های دیگر نیست. اتاق‌خواب با یک دکوراسیون کاملاً سفید می‌تواند دو احساس متفاوت را در مردم ایجاد کند. برای گروهی از مردم، این یک دکوراسیون آرام‌بخش است، و برای دیگران، دکوراسیون کاملا سفید یک جو مبهم و بی‌روح ایجاد می‌کند. اگر شما مانند گروه دوم فکر می‌کنید، نگران نباشید چون شما گزینه‌های نامحدودی برای ترکیب رنگ‌های دیگر بارنگ سفید در دکوراسیون اتاق‌خواب خود دارید. به عنوان مثال، دیواره‌ای سفید همراه با کف چوبی و مبلمان سبز با طرح‌های چشم‌نواز ترکیب خوبی برای تزئین اتاق‌خواب شما هستند. رنگ‌های دیگر که ترکیب جذابی با سفید دارند می‌توانند رنگ‌های گرم مانند قهوه‌ای، بژ، بنفش، صورتی و زرد باشند.

ترکیبی از رنگ‌های آبی و نارنجی

رنگ آبی و نارنجی رنگی مکمل هستند که به این معنی است که دقیقاً در چرخه ی رنگ رو به روی همدیگر قرار می گیرند و نه کنار هم ترکیب این دو رنگ به شما این امکان را می‌دهد که هر دو رنگ سرد و هم گرم را با هم استفاده کنید. ترکیب رنگ‌های آبی و نارنجی را امتحان کنید تا یک دکوراسیون مدرن و  فعال و پویا  در اتاق‌خواب خود داشته باشید. این ترکیب، که از غروب آفتاب الهام‌گرفته است، روز شما را با طراوت می‌کند. برای داشتن یک دکوراسیون منسجم، المان های دیگر اتاق‌خواب خود را در رنگ‌های مشابه و یا نزدیک به این دو رنگ انتخاب کنید. در نهایت، می‌توانید از تعدادی از عناصر تزیین در رنگ‌های خنثی استفاده کنید تا ظاهر مدرن دکوراسیون خود را کامل کنید.

بژ روشن

بژ یک رنگ گرم و سبک است. اگر شما یکی از آن دسته از افرادی هستید که علاقه‌ای به استفاده از رنگ‌های قوی  و گرم در دکوراسیون اتاق‌خواب خود ندارند، یک رنگ خنثی مانند بژ روشن، گزینه خوبی برای شما خواهد بود. با افزودن محدوده‌های مختلف این رنگ، عمق را به دکوراسیون خود اضافه کنید. البته شما می‌توانید از رنگ‌های آبی، سبز و صورتی و یا حتی رنگ های تیره و قرمز استفاده کنید که رنگ‌های قوی دارند.

صورتی

صورتی با رنگ‌های دیگر ترکیب می‌شود. رنگ‌های صورتی کم رنگ و پر رنگ به دکوراسیون شما انرژی می‌دهند و ترکیب آن با رنگ خاکستری باعث آرامش محیط می‌شود. هم چنین عناصر تزیینی فلزی گزینه خوبی در کنار استفاده از رنگ صورتی هستند. وقتی درصد زیادی از رنگ دکوراسیون شما صورتی است، بهتر است از یک رنگ پایه خنثی مانند سفید برای حفظ انسجام دکوراسیون اتاق‌خواب خود استفاده کنید.

رنگ مناسب اتاق خواب زوجین

کارل یونگ، اولین کسی بود که ایده روانشناسی رنگ را مطرح کرد. اتاق‌خواب زوجین یکی از مهم‌ترین مکان‌ها در خانه است؛ بنابراین لازم است که کیفیت و راحتی در این اتاق فراهم شود. برای رنگ یک اتاق‌خواب بزرگ، یک دنیای رنگ در مقابل شما وجود دارد، اما همه رنگ‌ها یک‌سان نیستند، و در واقع، رنگ‌های مختلف تاثیرات متفاوتی بر روی حال شما دارند. رنگ یک اتاق‌خواب بزرگ باید یک رنگ باشد که باعث می‌شود شما بعد از یک روز خسته‌کننده احساس خوبی داشته باشید و شما را از دنیای مسئولیت‌های رها کند.برخی از رنگ‌ها تسکین‌دهنده هستند، اما استفاده بیش از حد از آن‌ها در یک رنگ اتاق‌خواب معمولی می‌تواند باعث بی‌حسی می شود. از طرف دیگر، استفاده بیش از حد از رنگ‌های گرم و شاد ممکن است باعث شود که شما به جای استراحت در طول خواب، دچار کابوس و یا استرس شوید.

نتیجه گیری

در این مقاله انواع رنگ های مهم و پرکاربرد در طراحی دکوراسیون اتاق خواب و ویژگی هر کدام را بررسی کردیم.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید و یا از طریق تماس سریع ، تماس بگیرید.