رباط کریم ، میدان شهید بهشتی ، بلوار رسول اکرم ،بعد از زیرگذر ، سمت چپ پارسیس
Search
سرویس خواب نوزاد تدی

تخت نوزاد

یکی از موارد مهم در زمان خرید سرویس خواب نوزاد توجه به تخت نوزاد است، نوزاد از ابتدای تولد تا چند ماهه ی اول زندگی تنها از تخت نوزاد استفاده می کند و سایر اقلام مانند کمد تنها برای قراردادن وسایل و لوازم نوزاد هستند و دخالتی به صورت مستقیم در خواب و آرامش نوزاد ندارد. ما در این مقاله نحوه انتخاب تخت نوزاد را به شما آموزش میدهیم.

سرویس خواب نوزاد هانی
سرویس خواب نوزاد گلبرگ
سرویس خواب نوزاد کلبه

شما برای مشاهده انواع سرویس خواب های نوزاد ، سرویس خواب های نوجوان ،‌ سرویس خواب های بزرگسالان که از با کیفیت ترین محصولات پارسیس چوب هست روی لینک مورد نظر کلیک کنید و باید توجه داشته باشید که قیمت سرویس خواب های پارسیس چوب قیمت کارخانه میباشند و به همراه دو سال گارانتی شرکتی

یکی از امن‌ترین مکان‌ها برای خواب نوزاد، تخت خودش است.بسیار مهم است که مطمئن شوید تخت را به درستی مونتاژ می کنید دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید و مطمئن شوید که هیچ شکافی در جایی که نباید وجود داشته باشد وجود ندارد و همه چیز به درستی سفت شده است.چیزی جز تشک سفت با ملحفه محکم در داخل یا اطراف تخت کودک قرار ندهید تا کودک بتواند راحتی در تخت غلت بزند و مانعی وجود نداشته باشد.

علاوه بر این، تشک تخت باید به خوبی در داخل تخت قرار گیرد. اگر بتوانید دو انگشت یا بیشتر را بین تشک و تخت خواب قرار دهید، مطابق با استانداردهای ایمنی نیست. همچنین به خاطر داشته باشید که هرچه قرار دادن ملحفه تخت روی تشک برای شما سخت تر باشد، برای کودک شما ایمن تر است.

برای تخت نوزاد باید از بالشت هایی استفاده کنید که از ارتفاعی متناسب با سر نوزاد داشته باشند، زیاد بلند و یا کوتاه نباشند و علاوه بر این سفت و یا خیلی نرم نباشند. بالشت های بزرگسالان انتخاب خوبی برای قراردادن زیر سر نوزاد نیست مگر اینکه دکتر این مورد را برای فرزند شما تجویز کرده باشد.

نحوه انتخاب تخت نوزاد

نحوه انتخاب تخت نوزاد

اندازه تخت‌خواب

اولین چیزی که باید در هنگام خرید یک تخت‌خواب برای نوزادتان در نظر بگیرید اندازه تخت‌خواب است. قبل از خرید یک تخت‌خواب بهتر است بدانید که تنها برای نوزاد یا چند ماه اول تولد به آن نیاز دارید و یا یک تخت‌خواب را می‌خواهید که می‌تواند در طول دوران کودکی و احتمالاً در سنین بلوغ به کار رود. از نظر اقتصادی، بهتر است که یک تخت‌خواب بزرگ‌تر برای کودک درست کنید تا بتوانید در دوران بلوغ کودک از آن استفاده کنید. همچنین، کودک شما باید فضای کافی بر روی تخت‌خواب داشته باشد تا بازی کند و آزادانه حرکت کند.

برای مثال، یک تخت‌خواب مناسب، به اندازه ای بزرگ است که باعث شود نوزاد مرتباً غلت بزند و به موقعیت اصلی خود برگردد، و یا به اندازه کافی کوچک باشد که قدرت کافی برای حرکت داشته باشد. هم چنین به خاطر اینکه بیشتر اتاق‌ها در آپارتمان‌های امروزی کوچک هستند، والدین ممکن است ترجیح دهند از گهواره استفاده کنند. اما در طول زمان، وقتی نوزاد سنگین‌تر یا بلندتر می‌شود بهتر است که گهواره را عوض کنید.

ارتفاع تخت نوزاد

در ماه‌های اول زندگی نوزاد بدون تکان دادن و حرکت زیاد بر پشتش می‌خوابد و بهتر است که تخت‌خواب و تشک را بالا ببرید، اما بعد از چند ماه کودک شروع به بازی می‌کند و در تخت‌خواب خود بازی می‌کند و ارتفاع تخت بهتر است. دیگری کم و کم است. برخی از نوزاد نوزاد شما دارای قفسه‌های بلند قابل تنظیم هستند که به شما اجازه می‌دهد ارتفاع تشک را تنظیم کنید. این ویژگی زمانی است که نوزاد شما فعال‌تر می‌شود و می‌تواند بلند شود، بایستید و یا چند قدم بردارید و از رختخواب بیرون برود. اما این لزوماً یک ویژگی خوب نیست، زیرا اگر نوزاد فاقد کیفیت و قدرت لازم باشد، اهرم فشار روی گهواره ممکن است با فعالیت‌ها همراه شود و از کودک بالا و پایین می‌پرد و کودک شما را زخمی می‌کند. بنابراین، هنگام خرید، مطمئن شوید که از فروشنده در مورد قدرت و دوام کف تخت نوزاد سوال کنید و مطمئن شوید.

استحکام و کیفیت تخت

استحکام تخت نوزاد  نیز مهم است.می‌توانید کمی بیشتر از زمانی که می‌خواهید مطمئن شوید که ثبات و ثبات آن چقدر پایدار و پایدار است, بس‌تر را کمی بیشتر بررسی کنید.از فروشنده بخواهید که درباره قدرت تخت‌خواب, اتصالات و بسته‌های کامل آن توضیح دهد.برای مثال, شل کردن تخت مشکل است, مشروط بر اینکه کف فروشگاه در سطح باشد.

نرده محافظ تخت

اولویت بعدی محافظان یا نرده مسطح است.یک تخت‌خواب خوب باید به جای یک میله و میله محافظ توری متحرک داشته باشد تا از آسیب به نوزاد جلوگیری کند.اما اگر تختخوابی را انتخاب کردید که به هر طریقی مناسب باشد, اما به جای یک محافظ توری, یک نرده داشت, لازم است که فاصله بین هر یک از ریل و میله‌های بعدی نباید بیش از ۷ سانتی متر باشد تا مانع از گیر افتادن سر نوزاد شود.هم چنین, این محافظان نباید به گونه‌ای باشند که کودک از آن‌ها به عنوان نردبان استفاده کند و بالا و پایین رود.قفل‌های ایمنی باید تیز باشند اما باید لبه‌های گرد داشته باشند.

تختی که برای نوزاد خود انتخاب میکنید باید دارای نرده های محافظ باشد، نرده های محافظ امکان افتادن نوزاد را به صفر می رسانند و شما می توانید بدون نگرانی نوزاد را در تخت قرار دهید. برخی از این نرده ها قابل جداسازی هستند و شما می توانید پس از مدتی با افزایش سن نوزاد آن ها را جدا کنید اما برخی دیگر ثابت هستند و نمی توان آن ها را جدا کرد اگر می خواهید در بزرگ سالی هم از تخت نوزاد استفاده کنید در زمان خرید حتما توجه کنید که نرده های تخت قابل جدا کردن باشند. و از همه مهم‌تر اینکه اگر نرده‌های تختخوابش ثابت نباشند و به مدت چند سال از هم جدا شوند, اما نه به شکل ریل با نرده جانبی که باز می‌شوند و بالا و پایین می‌روند, چون این تخته‌ها ناگهان با فشار کودک پایین می‌آیند, امکان دارد که کودک دچار گیر و زخمی شود.

هر تختی که انتخاب می کنید، بهتر است تشک و قاب خود را همزمان خریداری کنید تا اطمینان حاصل کنید که به خوبی با هم قرار می گیرند. برای خردسال، تختی که تا سطح زمین کم باشد، ترجیح داده می شود. به این ترتیب نوزادان نوپا به راحتی می‌تواند به تنهایی از رختخواب بیرون بیاید و از رختخواب خارج شود و در صورت افتادن افت کمتری دارد. اطمینان حاصل کنید که تخت دارای طراحی بادوام است که می تواند فعالیت های معمولی کودک نوپا را انجام دهد، با لبه های گرد برای کاهش احتمال آسیب.

همچنین ممکن است یک تخت خواب قابل تبدیل را در نظر بگیرید، که یک مبل است که می تواند به عنوان تخت خواب یا تخت کودک نوپا عمل کند. با استفاده از اینها می توانید یک طرف تخت را بردارید و به کودکتان این آزادی را بدهید که خودش به تنهایی از رختخواب بیرون بیاید، بدون اینکه راحتی و آشنایی با تخت را از دست بدهد.

امیدوارم با نحوه انتخاب تخت نوزاد آشنا شده باشید و برای گرفتن مشاوره رایگان میتوانید با شماره تماس ۰۲۱۵۶۸۸۸۸۵۰ تماس حاصل نمایید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید و یا از طریق تماس سریع ، تماس بگیرید.