رباط کریم ، میدان شهید بهشتی ، بلوار رسول اکرم ،بعد از زیرگذر ، سمت چپ پارسیس
Search
بهترین تخت خواب برای خانه ی ایرانی

بهترین تخت خواب برای خانه ی ایرانی

منزل و چیدمان آن یکی از ارکان مهمی است که همواره مورد توجه قرار داشته است. برای چیدمان هر بخش از منزل باید نکات و ویژگی های خاص و منحصر به فردی مد نظر قرار داده شوند تا احساس امنیت و آرامش مد نظر در محیط ایجاد و القا شود. یکی از قسمت های مهم در منزل اتاق خواب است، اتاق خواب محلی است که افراد برای رسیدن به آرامش و استراحت در آن حضور پیدا میکنند. از اجزای اصلی اتاق خواب، تخت خواب است. تخت خواب خوب سبب می شود تا شما احساس آرامش و راحتی داشته باشید. با توجه به اهمیت تخت خواب در ایجاد احساس آرامش و رفع خستگی روزانه در این مقاله قصد داریم تا نکات مهمی که باید برای خرید بهترین تخت خواب برای خانه ی ایرانی مد نظر قرار دهید را بررسی کنیم.

فهرست مطالب
بهترین تخت خواب برای خانه ی ایرانی

بهترین تخت خواب

بهترین نوع تخت‌خواب به نیازها و سلیقه شما و البته نوع اتاق‌خواب در منزل بستگی دارد. برای مثال, برخی افراد یک تخت‌خواب با ارتفاع بالا را ترجیح می‌دهند, در حالی که برخی دیگر از افراد تخت‌خواب هم سطح با زمین را ترجیح می‌دهند.برخی از افراد که فضای کمی در اختیار دارند ترجیح می دهند از تخت های کشویی در اتاق خواب استفاده کنند تا فضای بیشتری را در اختیار داشته باشند . تخت و اندازه آن و حتی نوع تخت بر انتخاب مردم با سلیقه مختلف تاثیر گدار است. برای مثال, برخی افراد تمایل دارند از تاج‌های سلطنتی بزرگ استفاده کنند, در حالی که سایر افراد تخت های ساده و مینیمال را ترجیح می دهندو نیاز ها و سلایق افراد در خرید تخت برای اتاق خواب کاملا متفاوت است به همین دلیل نمی توان یک قانون کلی برای خرید تخت خواب برای خانه ی ایرانی در نظر داشت. قبل از اقدام به خرید تخت برای اتاق خواب حتما فضایی که برای تخت در نظر دارید را اندازه کنید و تخت را با توجه به ابعاد آن خریداری کنید تا در زمان نصب و استفاده دچار مشکل نشوید.

انواع تخت خواب های مناسب خانه ایرانی

تخت خواب چند کاره

یکی از تخت‌ها که در سال‌های اخیر وارد بازار شده‌است و در طی این دوره طرفداران را به دست آورده‌است، تخت خواب چند کاره است.با تخت خواب چندکاره می‌توانید یک تخت‌خواب, یک صندلی یا یک مبل دو نفره, میز پذیرایی, کتابخانه, پاف و محلی برای قرار دادن وسایل اضافه تان را به صورت یکجا و همزمان داشته باشید. این نوع تخت‌خواب بهترین گزینه برای خانه‌های آپارتمانی کوچک است ، ذکر این نکته ضروری است که اندازه این تخت‌خواب از تخت خواب های  طبیعی کمی بزرگ‌تر است, البته دلیل آن واضح است. اول از همه, باید اندازه محیط اتاق‌خواب خود را در نظر بگیرید و سپس به خرید این مدل از تخت خواب اقدام کنید.  ارتفاع این تخت‌خواب از زمین بلند نیست. موادی که برای ساخت تخت های چندکاره به کار برده می شوند عموما تاچ تا پاف تخت از پارچه و الیاف هستند به همین دلیل شما می توانید از تخت چندکاره برای تزئین خانه با توجه به سلیقه خود استفاده کنید. لازم به ذکر است که صندلی این نوع تخت‌خواب ها  نیز به صورت باز و بسته مورد استفاده قرار می گیرد.

تخت خواب کشویی

بعضی از تخت‌ها می‌توانند بهترین انتخاب برای فضاهای کوچک باشند. برای مثال ، تخت خواب های کشویی بهترین گزینه برای خانه با فضای کوچک و تزیین یک اتاق‌خواب ۶ متری است. شما می‌توانید به راحتی لباس‌ها و لوازم جانبی خود را با استفاده از کشوهای مختلف تخت مرتب کنید که در این نوع تخت‌خواب نصب شده‌اند. ارتفاع این تخت ها بسته به تعداد کشوهای تخت متفاوت است.  به عنوان مثال, اگر دو کشو در این تخت‌ها استفاده شود, ارتفاع آن‌ها پایین و نزدیک‌تر به زمین است. از طرف دیگر. تاج تخت های کشویی نیز به گونه‌ای طراحی شده اند که به راحتی می‌توانید از کتابخانه آن برای قرار دادن لوازم تزئینی و کتاب‌ها استفاده کنید. با توجه به افزایش قیمت ملک در سال های اخیر در ایران اغلب افراد توانایی خرید خانه هایی با متراژ بالا را ندارند به همین دلیل تخت های کشویی انتخاب مناسبی برای منازل ایرانی هستند چرا که به شما این امکان را می دهند تا در فضایی کوچک هم تخت، هم کمد و هم بخشی برای دکور در اختیار داشته باشید. بدین صورت متراژ کمی از منزل مورد استفاده قرار می گیرد.

تخت چوبی ساده

یکی دیگر از انواع تخت هایی که هنوز طرفداران خاص خودش را دارد تخت چوبی ساده است. شما  می‌توانید به راحتی از این تخت در هر جایی استفاده کنید. اندازه کوچک آن، وزن بسیار سبک هنگام حرکت و همچنین سادگی دوست‌داشتنی آن‌ها باعث شده‌است که این نوع تخت‌خواب طرفداران زیادی داشته باشد. تخت خواب های چوبی ساده هستند و این بدان معنی است که شما نمی توانید از آن ها مانند تخت های مدرن برای امور مختلف استفاده کنید و فضای زیادی در اختیار شما قرار نمی دهند. شما می توانید برای قرار دادن وسایل از سرویس ست تخت های چوبی ساده استفاده کنید. کشوهای میز توالت و میز عسلی تخت چوبی فضای مناسبی را در اختیار شما قرار می دهند و نیاز شما به تخت های کشویی را به حداقل می رسانند. تخت های چوبی ساده به نوعی یادآور اتاق های اصیل ایرانی هستند، شما می‌توانید به راحتی از یک روتختی سنتی و قدیمی برای ایجاد فضایی سنتی استفاده کنید. تخت چوبی ساده برای افرادی که علاقه مند به دکور سنتی هستند انتخاب مناسبی است.

نتیجه گیری

مواردی که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم بهترین نوع تخت برای خانه های ایرانی هستند در غیر این صورت انواع و مدل های تخت خواب در سال های اخیر گسترش زیادی داشته است و تنوع آن بسیار بالا است. اینکه چه نوع تختی برای اتاق شما مناسب است به اندازه ی اتاق ، نوع دکوراسیون و سلیقه ی شما وابسته است و نمی توان به طور قطع گفت که یک مدل تخت خواب مناسب خانه های همه ی ایرانی ها است .به عنوان مثال برخی از افراد ترجیح می دهند به جای تخت کشویی از تخت فلزی یا سلطنتی با توجه به فضایی که در اختیار دارند استفاده کنند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید و یا از طریق تماس سریع ، تماس بگیرید.