رباط کریم ، میدان شهید بهشتی ، بلوار رسول اکرم ،بعد از زیرگذر ، سمت چپ پارسیس
Search
آشنایی با نحوه تمیز کردن و شستن انواع مختلف سرویس خواب

آشنایی با نحوه تمیز کردن و شستن انواع مختلف سرویس خواب

سرویس های خواب از هر نوع و مدلی که باشند به شستن و تمیز کردن نیاز دارند، سرویس های خوب نیز مانند سایر لوازم منزل کثیف می شوند و باید به صورت مرتب برای کنترل آلودگی و جلوگیری از ایجاد قارچ و باکتری تمیز شوند، نوع ابزار مورد نیاز برای تمیز کردن و شستن سرویس خواب با توجه به نوع مواد به کار رفته در سرویس خواب متفاوت است، اجزای سرویس خواب هر کدام بخش هایی دارند که هر بخش با توجه به ساختار و نوع موادی که در ساخت آن  به کار رفته است برای تمیز کردن و شستن به مواد خاصی نیاز دارد. تمیز کردن سرویس خواب با مواد شوینده بدون توجه به ساختار سرویس خواب سبب می شود تا سرویس خواب شما به سرعت خراب و حتی شکننده و پوسیده شود. که در این مقاله سعی داریم شمارو با نحوه تمیز کردن و شستن انواع مختلف سرویس خواب آشنا کنیم.

آشنایی با نحوه تمیز کردن و شستن انواع مختلف سرویس خواب

شما برای مشاهده انواع سرویس خواب های نوزاد ، سرویس خواب های نوجوان ،‌ سرویس خواب های بزرگسالان که از با کیفیت ترین محصولات پارسیس چوب هست روی لینک مورد نظر کلیک کنید و باید توجه داشته باشید که قیمت سرویس خواب های پارسیس چوب قیمت کارخانه میباشند و به همراه دو سال گارانتی شرکتی

نحوه تمیز کردن سرویس خواب چوبی

در ابتدا باید زمان مناسبی را برای تمیز کردن سرویس خواب چوبی در نظر بگیرید، بهتر است سرویس خواب چوبی را دو تا سه ساعت قبل از استفاده تمیز کنید. به عنوان مثال صبح که نیاز نیست از تخت استفاده کنید آن را تمیز کنید، دلیل این امر آن است که روغن های جلا دهنده کاملاً به خورد چوب بروند و از روی سطح سرویس چوبی پاک نشوند. در برخی از موارد اگر مدت زیادی سرویس چوبی تمیز نشده باشد گرد و خاک و لکه های کثیفی کاملاً مشهود هستند، در غیر این صورت پس از تمیز کردن نیز متوجه خواهید شد که سرویس خواب شما چه میزان آلودگی و کثیفی داشته است.

توجه داشته باشید که نمی توان چوب را با آب شست، اگر قصد استفاده از آب را دارید باید از آب داغ با مقداری کف استفاده کنید ، کف نباید بیش از حد زیاد یا کم باشد، مایع ظرف‌شویی را داخل آب داغ بریزید سپس با یک دستمال نخی سرویس را تمیز کنید، حتماً دستمال نخی را پس از خیس کردن بمالید تا آب اضافی آن گرفته شود، پس از اینکه دستمال حالت تر به خود گرفت آن را روی قسمت های چوبی بکشید. جهت کشیدن دستمال باید در جهت بافت گره های چوبی باشد، این حالت سطح چوب را بهتر تمیز میکند. توجه داشته باشید که سرویس خواب های قدیمی ممکن است پوشش محافظ نداشته باشند و رطوبت زیاد دستمال سبب برآمده شدن سطح چوب شود.

بهتر است سطح چوب را در قسمت های کوچک تمیز کنید و بلافاصله پس از تمیز کردن با یک دستمال خشک ، همان محدود را خشک کنید. این کار سبب می شود تا بافت چوب آسیب نبیند. پس از تمیز کردن همچنان لکه های سفید و روشنی را روی چوب خواهید دید، روغن و پولیش با کیفیت می تواند ظاهر چوب را مناسب کند و این لکه ها را به راحتی از بین ببرد. مقدار کمی از روغن مخصوص چوب را روی یک دستمال تمیز نخی بریزید، دستمال را مانند سری قبل در جهت گره های چوب بکشید.

هر زمان احساس کردید روغن کم است، دوباره از روغن استفاده کنید، میزان روغن مورد نیاز به میزان تشنگی چوب نیاز دارد، هر چه چوب قدیمی تر باشد روغن بیشتری مورد نیاز خواهد است. بهتر است دستمال را دائماً و با یک حرکت ثابت روی چوب بکشید و جلو بروید. با انجام صحیح و سریع این حرکت متوجه خواهید شد که چوب به تدریج درخشان می شود. با این روش به راحتی می توانید سرویس چوبی خود را زیبا کنید.

توجه داشته باشید که تمام سطح چوب را پولیش بکشید، پولیش سرویس خواب تنها برای زیبایی نیست بلکه سبب افزایش طول عمر و نگهداری سرویس خواب می شود. هر چه چوب سرویس خواب سالم تر باشد، زیبا تر دیده می شود. در زمان تمیز کردن دراور سرویس خواب حتماً پشت کشو ها را نیز تمیز کنید.

 پس از پایان پولیش کاری، سرویس خواب شما کاملاً درخشان می شود و تمامی لکه ها از بین می‌روند، این مراحل وقت کمی از شما می گیرند اما ظاهر سرویس خواب شما را بسیار زیبا می کنند. حتی با کیفیت ترین سرویس خواب های چوبی نیز به تمیز کردن نیاز دارند، کاهش کیفیت چوب و کثیف شدن آن امری طبیعی است و نمی توان با اتکا به کیفیت سرویس خواب تمیز کردن آن را نادیده گرفت.

تولید کننده سرویس خواب نوزاد، نوجوان، بزرگسال و کمجا

اگر سرویس خواب شما دارای پارچه و مخمل است باید در ابتدا این بخش ها را کاملاً جارو بکشید تا گرد و غبار از روی پارچه پاک شود سپس با شوینده مناسب یا شامپو فرش این قسمت ها را تمیز کنید، توجه داشته باشید که در ابتدا حتماً شامپو فرش را بر روی یک قسمت کوچک تست کنید تا با پارچه سرویس خواب شما هم خوانی لازم را داشته باشد. برای پاک کردن موها می توانید از بروس و غلتک استفاده کنید، این امر را پیش از استفاده از شامپو فرش انجام دهید.

اگر سرویس خواب شما دارای بخش هایی از جنس چرم است باید با واکس و مواد مخصوص چرم این قسمت ها را تمیز کنید، خشک شدن چرم طبیعی سبب ترک خوردن و کاهش کیفیت آن می شود.

شستن و تمیز کردن سرویس خواب با مبل کاملاً متفاوت است و نمی توان با دستگاه های مکانیزه که برای تمیز کردن مبلمان به کار برده می شوند سرویس خواب را نیز تمیز کرد .

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید و یا از طریق تماس سریع ، تماس بگیرید.